Dalmierz laserowy GeoDist 60-GREEN

DL0022

Nowy produkt

GeoDist 60-GREEN to profesjonalny dalmierz niemieckiej firmy GEOFENNEL z zieloną punktową wiązką laserową. Zielony dalmierz laserowy został wyposażony w innowacyjny system pomiarowy, który ułatwia i automatyzuje obliczenia we wnętrzach i w terenie.

Więcej szczegółów

406,50 złnetto
500,00 zł brutto

-150,00 zł

650,00 zł brutto

Więcej informacji

Dalmierz laserowy GeoDist 60-GREEN posiada wbudowany zielony laser wykonany w bezpiecznej klasie 2, który jest neutralny dla człowieka w razie przypadkowego lub niekontrolowanego skierowania wiązki bezpośrednio w kierunku oka. Dalmierz jest wykonany zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Posiada bardzo wysoką normę zabezpieczenia przed wnikaniem pyłu i wody - IP 65.

Innowacyjny sensor pochylenia 4x90° ułatwia prawidłowe ustawienie dalmierza. Pośredni pomiar wysokości i odległości umożliwia wykonywanie pomiarów w przypadku obiektów przeszklonych lub częściowo zasłoniętych. Wystarczy wykonać jeden pomiar do dowolnego miejsca na obiekcie aby urządzenie automatycznie obliczyło odległość poziomą oraz wysokość.

Czytelnie rozmieszczone przyciski klawiatury oraz podświetlany ekran zapewniają komfortową obsługę. Najnowsza opancerzona obudowa dalmierza jest odporna na upadek z wysokości do 2 m. Wysokiej jakości tworzywo ABS jest odporne na wstrząsy i zmiany temperatur. Znajdujące się w zestawie, przyjazne dla środowiska akumulatorki NiMH pozwalają zaoszczędzić na wielokrotnym zużywaniu baterii alkalicznych.

Przyrządy pomiarowe geo-FENNEL od ponad trzydziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach. Dalmierz laserowy GeoDist60®-GREEN jest objęty 24-miesięczną gwarancją (36 miesięcy po rejestracji). Każdy egzemplarz przed wysyłką do odbiorcy przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Jest gotowy do pracy bezpośrednio po otwarciu firmowego opakowania.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przyrządów GEOFENNEL są wykonywane w centralnym serwisie dystrybutora. Nasi specjaliści są w stanie przywrócić każdemu przyrządowi pierwotną dokładność, funkcjonalność i niezawodność.

Właściwości:

- Zielony dalmierz laserowy GeoDist 60-GREEN to profesjonalny przyrząd do pomiaru odległości i o dużym zasięgu i podwyższonej widoczności. Ergonomiczna i poręczna obudowa ułatwia codzienne pomiary nawet w trudnodostępnych miejscach. Wzmocniony pancerz ochronny chroni przed skutkami upadków z wysokości do 2 m.

- Zielony dalmierz GeoDist 60-GREEN jest nad wymiar wszechstronny i funkcjonalny. Jaskrawozielony punkt pomiarowy jest niezwykle wyraźny nawet w ostro nasłonecznionych wnętrzach i na dużych odległościach. Czytelny, podświetlany ekran sprawdzi się podczas pracy zarówno w pełnym słońcu jak i zaciemnieniu. Rozmieszczone w przejrzysty i zrozumiały sposób przyciski oferują łatwy i szybki dostęp do wszystkich funkcji dalmierza. Wykonanie pomiaru jest każdorazowo potwierdzane sygnałem dźwiękowym.

- Wbudowany funkcjonalny sensor pochylenia w zakresie 360° pomaga utrzymać przyrząd dokładnie poziomo w prawidłowej pozycji dla uzyskania największej dokładności. Innowacyjny, pośredni pomiar wysokości i odległości pozwala na wykonanie pomiaru tam, gdzie nie jest możliwy pomiar bezpośredni, np. ze względu na przeszkloną fasadę lub gdy mierzony obiekt jest częściowo zakryty przez np. materiały budowlane, czy meble: Aby uzyskać dokładny wynik wystarczy teraz wykonać jeden pomiar odległości do dowolnego miejsca na obiekcie.

W zależności od potrzeb użytkownik może swobodnie wybierać międzynarodowe jednostki pomiaru (milimetry, stopy, cale) oraz ustawić punkt referencyjny pomiaru: początek obudowy, statyw, koniec obudowy. Wykorzystując wszystkie możliwości dalmierza w łatwy sposób zmierzymy nie tylko odległość, ale również powierzchnię (m2) oraz kubaturę pomieszczenia (m3).

Dalmierz posiada szereg dodatkowych funkcji kalkulacyjnych, takich jak: pomiar odległości minimalnej i maksymalnej, pomiar pojedynczy i ciągły, dodawanie i odejmowanie, funkcja Pitagorasa, pamięć 20 ostatnich pomiarów. Wbudowany uniwersalny gwint 1/4 cala umożliwia szybkie ustawienie na typowym statywie fotograficznym.

Dalmierz laserowy GeoDist 60-GREEN dzięki kontroli laboratoryjnej jest gotowy do pracy bezpośrednio po zakupie. Posiada całe niezbędne wyposażenie oraz protokół sprawdzenia. Wysoka jakość wykonania, najlepsze komponenty i parametry pracy są sygnowane renomą marki geo-FENNEL. GeoDist60®-GREEN to profesjonalny i wszechstronny dalmierz laserowy zarówno dla zadań zawodowych jak i amatorskich.

Cechy szczególne: 

- Renoma marki geo-FENNEL, uznana przez użytkowników na europejskich i światowych budowach, oraz recenzentów prasy branżowej.

- Profesjonalny zielony dalmierz laserowy z mocną wiązką punktową wyraźnie widoczną nawet w jasnych wnętrzach oraz w terenie na dużej odległości.

- Komfortowe zasilanie - dostarczany z akumulatorami NiMH i kablem ładowania USB, alternatywnie zasilany przez baterie AAA.

- Pomiar odległości, powierzchni i kubatury wewnątrz i na zewnątrz do 60 m.

- Opancerzona obudowa: ochrona przed upadkiem z 2 m.

- Wbudowany funkcjonalny sensor pochylenia w zakresie 360°, pomaga utrzymać przyrząd dokładnie poziomo w prawidłowej pozycji dla uzyskania       największej dokładności.

- Innowacyjny pośredni pomiar wysokości i odległości.

- Pomiar kąta i poziomowanie z bardzo dużym zakresem rozdzielczości.

- Pamięć 20 pomiarów, minimum/maximum, dodawanie odejmowanie, oraz pomiar pośredni.

- Funkcja Pitagorasa.

- Czytelny ekran z podświetleniem.

- Profesjonalna jakość: ochrona przed wnikaniem pyłu i wody IP 65.

- Wysoka dokładność 2 mm.

- Sygnał dźwiękowy potwierdzający pomiar.

- Tworzywo PC-ABS odporne na wstrząsy i zmiany temperatur.

- Przyjazny dla środowiska: akumulatorki NiMH pozwalają zaoszczędzić wielokrotne zużywanie baterii alkalicznych.

- Punkt referencyjny: początek obudowy, statyw, koniec obudowy.

Dane techniczne:

- Dokładność: ± 2,0 mm (typowa)

Zasilanie akumulatorowe: NMH

Celownik laserowy: TAK

- Klasa bezpieczeństwa lasera / długości fali: 2/ zielony

Klasa szczelności obudowy: IP65

Masa instrumentu: 142 g z bateriamii

Dokładność pomiaru pochylenia: ± 0,3°

Zakres pomiarowy: 0,2-60 m (mniejszy przy niekorzystnych warunkach pomiaru)

Zakres temperatur pracy: -10°C /+40°C

W zestawie: 

- Dalmierz laserowy GeoDist 60-GREEN 

- Akumulatory NiMH.

- Kabel ładowania USB.

- Pasek na rękę.

- Pokrowiec.