Dalmierz laserowy GeoDist 100-TOUCH z kamerą i dotykowym ekranem Bluetooth

DL0024

Nowy produkt

Dalmierz laserowy GeoDist 100-TOUCH to profesjonalny dalmierz niemieckiej firmy GEOFENNEL z dotykowym ekranem, wbudowaną kamerą z czterokrotnym powiększeniem  i wyszukiwaniem celu na kolorowym wyświetlaczu. Dalmierz laserowy został wyposażony w innowacyjny system pomiarowy, który ułatwia i automatyzuje obliczenia we wnętrzach i w terenie. 

Więcej szczegółów

1 228,46 złnetto
1 511,00 zł brutto

Więcej informacji

Dalmierz laserowy GeoDist 100-TOUCH

Opis:

- Nowoczesne i markowe urządzenie zapewnia wiarygodne i precyzyjne wyniki pomiarów oraz rozbudowane możliwości rejestracji wyników: od pamięci 1000 rekordów do transmisji danych przez USB i Bluetooth®. Wygodny w użytkowaniu jak smartfon.

- GeoDist 100-TOUCH posiada wbudowaną kamerę celowniczą z funkcją 4-krotnego zoomu, która umożliwia dokładny pomiar do pożądanego celu, w każdych warunkach oświetleniowych i na dużej odległości. Dzięki uniwersalnemu gwintowi ¼ cala istnieje możliwość zastosowania dalmierza ze statywem fotograficznym, co zwiększa do maksimum dokładność pomiaru. Bezpłatna aplikacja GeoDist CONNECT na urządzenia z systemem Android i iOS pozwala na cyfrowe przetwarzanie danych pomiarowych.

- Dalmierz laserowy GeoDist 100-TOUCH posiada wbudowany czerwony laser wykonany w bezpiecznej klasie 2, który jest neutralny dla człowieka w razie przypadkowego lub niekontrolowanego skierowania wiązki bezpośrednio w kierunku oka. Dalmierz jest wykonany zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Posiada bardzo wysoką normę zabezpieczenia przed wnikaniem pyłu i wody - IP 65.

- Innowacyjny sensor pochylenia 4x90° ułatwia prawidłowe ustawienie dalmierza. Pośredni pomiar wysokości i odległości umożliwia wykonywanie pomiarów w przypadku obiektów przeszklonych lub częściowo zasłoniętych. Wystarczy wykonać jeden pomiar do dowolnego miejsca na obiekcie aby urządzenie automatycznie obliczyło odległość poziomą oraz wysokość.

- Czytelny, czteroliniowy, kolorowy, podświetlany ekran zapewnia komfortową obsługę. Najnowsza opancerzona obudowa dalmierza jest odporna na upadek z wysokości do 2 m. Wysokiej jakości tworzywo ABS jest odporne na wstrząsy i zmiany temperatur. Znajdujące się w zestawie, przyjazne dla środowiska akumulatorki NiMH pozwalają zaoszczędzić na wielokrotnym zużywaniu baterii alkalicznych.

- Przyrządy pomiarowe GEOFENNEL od ponad trzydziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach. Dalmierz laserowy GeoDist 100-TOUCH jest objęty 24-miesięczną gwarancją (36 miesięcy po rejestracji). Każdy egzemplarz przed wysyłką do odbiorcy przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Jest gotowy do pracy bezpośrednio po otwarciu firmowego opakowania.

- Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przyrządów GEOFENNEL są wykonywane w centralnym serwisie dystrybutora. Nasi specjaliści są w stanie przywrócić każdemu przyrządowi pierwotną dokładność.

Właściwości: 

- Dalmierz laserowy GeoDist 100-TOUCH to typowy profesjonalny przyrząd do pomiaru odległości z dotykowym ekranem, wygodny w użytkowaniu jak smartfon. Dzięki wbudowanej kamerze z czterokrotnym zoomem umożliwia komfortowe wyszukiwanie celu na kolorowym wyświetlaczu. Jego rozbudowane możliwości obejmują ponadto transfer danych przez USB lub Bluetooth® oraz możliwość zarządzania wynikami z poziomu bezpłatnej aplikacji GeoDist®CONNECT dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Ergonomiczna i poręczna obudowa ułatwia codzienne pomiary nawet w trudnodostępnych miejscach. Wzmocniony pancerz ochronny chroni przed skutkami upadków z wysokości do 2 m.

- GeoDist 100-TOUCH jest maksymalnie wyposażonym dalmierzem, który posiada gamę wszystkich profesjonalnych funkcji obliczeniowych. GeoDist 100-TOUCH umożliwia fotografowanie i wymiarowanie sytuacji pomiarowych, importowanie zdjęć, tworzenie i wymiarowanie szkiców oraz tworzenie list danych pomiarowych w programie Excel. Czytelny, podświetlany, dotykowy ekran sprawdzi się podczas pracy zarówno w pełnym słońcu jak i zaciemnieniu. Wykonanie pomiaru jest każdorazowo potwierdzane sygnałem dźwiękowym.

- Wbudowany funkcjonalny sensor pochylenia w zakresie 360° pomaga utrzymać przyrząd dokładnie poziomo w prawidłowej pozycji dla uzyskania największej dokładności. Innowacyjny, pośredni pomiar wysokości i odległości pozwala na wykonanie pomiaru tam, gdzie nie jest możliwy pomiar bezpośredni, np. ze względu na przeszkloną fasadę lub gdy mierzony obiekt jest częściowo zakryty przez np. materiały budowlane, czy meble: Aby uzyskać dokładny wynik wystarczy teraz wykonać jeden pomiar odległości do dowolnego miejsca na obiekcie.

- W zależności od potrzeb użytkownik może swobodnie wybierać międzynarodowe jednostki pomiaru (milimetry, stopy, cale) oraz ustawić punkt referencyjny pomiaru: początek obudowy, statyw, koniec obudowy. Wykorzystując wszystkie możliwości dalmierza w łatwy sposób zmierzymy nie tylko odległość, ale również powierzchnię (m2) oraz kubaturę pomieszczenia (m3).

- Dalmierz posiada szereg dodatkowych funkcji kalkulacyjnych, takich jak: pomiar odległości minimalnej i maksymalnej, pomiar pojedynczy i ciągły, dodawanie i odejmowanie, funkcja Pitagorasa, pamięć 1000 ostatnich pomiarów. Wbudowany uniwersalny gwint 1/4 cala umożliwia szybkie ustawienie na typowym statywie fotograficznym.

- GeoDist 100-TOUCH dzięki kontroli laboratoryjnej jest gotowy do pracy bezpośrednio po zakupie. Posiada całe niezbędne wyposażenie oraz protokół sprawdzenia. Wysoka jakość wykonania, najlepsze komponenty i parametry pracy są sygnowane renomą marki GEO-FENNEL. GeoDist 100-TOUCH to profesjonalny i wszechstronny dalmierz laserowy przeznaczony przede wszystkim dla zadań profesjonalnych i zawodowych.

Cechy szczególne: 

- Renoma marki GEOFENNEL, uznana przez użytkowników na europejskich i światowych budowach, oraz recenzentów prasy branżowej.

- Dotykowy ekran, wygodny w obsłudze jak smartfon.

- Wyjątkowy komfort pomiarów dzięki wyposażeniu we wszystkie niezbędne funkcje obliczeniowe.

- Profesjonalny dalmierz laserowy z mocną wiązką punktową wyraźnie widoczną we wnętrzach oraz w terenie na dużej odległości.

- Wyszukiwanie celu na ekranie dzięki kamerze z czterokrotnym powiększeniem.

- Graficzny 4-liniowy kolorowy wyświetlacz jest czytelny w każdych warunkach i można go obracać w celu wykonania pomiarów w innych pozycjach.

- Transfer danych przez USB lub Bluetooth.

- Tworzenie listy danych pomiarowych w programie Excel.

- Zarządzanie wynikami pomiarów z poziomu bezpłatnej aplikacji GeoDist CONNECT dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS.

- Komfortowe zasilanie - dostarczany z akumulatorami NiMH i kablem ładowania USB, alternatywnie zasilany przez baterie AAA.

- Pomiar odległości, powierzchni i kubatury wewnątrz i na zewnątrz do 100 m.

- Opancerzona obudowa: ochrona przed upadkiem z 2 m.

- Wbudowany funkcjonalny sensor pochylenia w zakresie 360°, pomaga utrzymać przyrząd dokładnie poziomo w prawidłowej pozycji dla uzyskania       największej dokładności.

- Innowacyjny pośredni pomiar wysokości i odległości.

- Pomiar kąta i poziomowanie z bardzo dużym zakresem rozdzielczości.

- Pomiary trapezoidalne, powierzchni trójkątnych i okrągłych oraz objętości cylindrycznej.

- Pamięć 1000 pomiarów, minimum/maximum, dodawanie odejmowanie, oraz pomiar pośredni.

- Funkcja Pitagorasa.

- Czytelny ekran z podświetleniem.

- Profesjonalna jakość: ochrona przed wnikaniem pyłu i wody IP 65.

- Wysoka dokładność 2 mm.

- Sygnał dźwiękowy potwierdzający pomiar.

- Tworzywo PC-ABS odporne na wstrząsy i zmiany temperatur.

- Przyjazny dla środowiska: akumulatorki NiMH pozwalają zaoszczędzić wielokrotne zużywanie baterii alkalicznych.

- Punkt referencyjny: początek obudowy, statyw, koniec obudowy.

Dane techniczne: 

Dokładność instrumentu: ± 2.0 mm (typowa)

- Zasilanie akumulatorowe: NIMH

- Celownik laserowy: TAK

- Wbudowana kamera z celownikiem optycznym: TAK pow. 4x

- Klasa bezpieczeństwa lasera/długość fali: 2/czerwony

Klasa szczelności obudowy: IP 65

- Masa instrumentu: 148 g z bateriami

- Wymiary: 115 x 50 x 26 mm

Dokładność pomiaru pochylenia: ± 0,3°

- Zakres pomiarowy: 0,2-100 m (mniejszy przy niekorzystnych warunkach pomiaru)

Zakres temperatur pracy: -10°C - +40°C

W zestawie:

- Dalmierz laserowy GeoDist 100-TOUCH

- Akumulatory NiMH.

- Kabel ładowania USB.

- Pasek na rękę.

- Pokrowiec.

 

Produkty powiązane