Zielony laser liniowy krzyżowy Geo4-XR GREEN

LK0108

Nowy produkt

Wysokiej klasy precyzyjny zielony laser krzyżowy marki GEO-FENNEL do projekcji ściennych i podłogowych 360°. Ładowarka i akumulatory Li-Ion w komplecie.

Więcej szczegółów

1 575,61 złnetto
1 938,00 zł brutto

-60,00 zł

1 998,00 zł brutto

Więcej informacji

Zielony laser liniowy krzyżowy Geo4-XR GREEN

Opis:

- Zielony laser liniowy krzyżowy Geo4-XR GREEN niemieckiej marki geo-FENNEL to nowoczesny i precyzyjny laser krzyżowy, płaszczyznowy, ścienno-podłogowy dla profesjonalistów emitujący bogatą siatkę jaskrawo-zielonych linii laserowych. Specjalna budowa lasera oraz dołączone wyposażenie umożliwiają projekcję kątów prostych na ścianach, suficie (pionowanie) oraz bezpośrednio na podłodze. Ta unikalna cecha wspiera między innymi precyzyjne układanie płytek w sposób tradycyjny lub w karo. Dookolna wiązka pozioma oraz dwie wiązki pionowe 130 stopni, formują łącznie pięć krzyży laserowych we wnętrzach, obszernych pomieszczeniach a nawet rozległych halach. Linia pozioma 360° jest emitowana ekstremalnie nisko, tuż ponad gruntem przy ustawieniu lasera bezpośrednio na podłodze.

- Laser liniowy krzyżowy Geo4-XR GREEN został wyposażony w dodatkowy pakiet profitów zwiększających komfort oraz obsługę serwisową dostępny po rejestracji produktu na stronie www.sklepylaserowe.pl

- W pełni automatyczny samopoziomujący kompensator błyskawicznie po włączeniu lasera ustawia prawidłowy poziom i pion. Dokładność lasera jest gwarantowana renomą i wieloletnim doświadczeniem niemieckiej marki GEO-FENNEL. W komplecie znajduje się bogate wyposażenie, m.in. nowoczesna wielofunkcyjna ładowarka i akumulator litowo-jonowy, magnetyczny uchwyt ścienny z regulacją wysokości, zasobnik baterii alkalicznych, dwa znaczniki wysokości z podziałką, adapter-spodarka z gwintem 1/4 cala oraz torba.

- Obudowa, układ optyki laserowej i wysoko wydajne moduły elektroniczne zostały wykonane z najwyższej jakości komponentów. Sztywna i odporna obudowa z tworzywa sztucznego została dodatkowo ogumowana w celu maksymalnego zabezpieczenia przyrządu przed działaniem czynników zewnętrznych. Czytelna i intuicyjna klawiatura umożliwia błyskawiczny start i bezproblemowe przygotowanie miejsca pracy.

- Bogata siatka linii laserowych przyspiesza realizację wszelkich zadań budowlanych i wykończeniowych. Konstrukcja lasera oraz dodatkowe wyposażenie zawarte w zestawie sprawia, że kąty proste są widoczne na ścianach, podłodze oraz suficie (przenoszenie punktów podłoga-sufit). Możliwość współpracy z opcjonalnym detektorem znacznie zwiększa zakres wykorzystania lasera, pozwalając na wyjście poza budynek i pracę w terenie na dużej odległości wynoszącej nawet do 150 m. Szerokie możliwości lasera wychodzą poza zakres typowych zastosowań, do których można zaliczyć również prace związane z wykańczaniem i renowacją podłóg, posadzek, kontroli wylewek.

- Przyrządy pomiarowe GEO-FENNEL od ponad dwudziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach. Geo4-XR GREEN jest objęty 24 miesięczną gwarancją (36 miesięcy po rejestracji). Każdy egzemplarz przed wysyłką do sklepu przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Jest gotowy do pracy natychmiast po otwarciu firmowego opakowania.

- Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przyrządów GEO-FENNEL wykonywane są w centralnym serwisie dystrybutora. Nasi specjaliści są w stanie przywrócić każdemu przyrządowi pierwotną dokładność, funkcjonalność i niezawodność.

Właściwości:

- Laser liniowy krzyżowy Geo4-XR GREEN to w pełni profesjonalny, uniwersalny przyrząd przystosowany do pracy ciągłej w trudnych warunkach, w szerokim zakresie temperatur dodatnich oraz ujemnych. Solidna obudowa z wytrzymałego tworzywa i gumy trwale zabezpiecza przyrząd zgodnie z normą IP 54. Wysoka klasa zastosowanych komponentów gwarantuje doskonałą widoczność linii nawet w mocno nasłonecznionych wnętrzach. Zestaw wyposażony w ładowarkę i akumulator litowo-jonowy, uniwersalny uchwyt , adapter-spodarkę z gwintem ¼ cala, zasobnik baterii alkalicznych, dwa znaczniki wysokości oraz solidną torbę.

- Zielona wiązka laserowa wysokiej klasy jest ekstremalnie widoczna nawet w przestronnych wnętrzach. Jaskrawy zielony kolor wyróżnia się z tła bez względu na rodzaj powierzchni, na którą pada. Duża ilość światła słonecznego wpadająca do pomieszczenia nie sprawia kłopotów w lokalizacji wiązki laserowej na znacznej odległości. Siatka precyzyjnych linii i kątów prostych pomaga podczas wielu czynności realizacyjnych, remontowych, montażowych i kontrolnych.

- Laser krzyżowy Geo4-XR GREEN jest łatwy w obsłudze nawet dla osób dopiero rozpoczynających pracę z laserami. Klawiatura złożona z kilku czytelnie rozplanowanych przycisków oferuje intuicyjny dostęp do najważniejszych funkcji lasera. Blokada kompensatora zintegrowana z głównym włącznikiem zabezpiecza przyrząd do transportu i przechowywania.

- Laser krzyżowy Geo4-XR GREEN pracuje z bardzo wysoką dokładnością ±2mm/10 m na dystansie ponad 70 m. Wykorzystanie opcjonalnego detektora może zwiększyć zasięg do imponujących 150 m. Wzmocnione osłony głowic laserowych oraz grubościenne płytki z krystalicznie przeźroczystego szkła zapewniają maksimum wytrzymałości i wydajności w miejscu pracy.

- Geo4-XR GREEN jest w pełni kompatybilny z gamą profesjonalnych akcesoriów. Głowica laserowa została wyposażona w dwa metalowe gwinty w rozmiarze ¼ cala, co pozwala na łatwe przymocowanie do statywu lub montaż na uchwycie ściennym.

- Laser jest wyposażony w najnowocześniejszy system zasilania litowo-jonowego, który zapewnia 100% mocy dostępnej aż do całkowitego rozładowania i jest pozbawiony niekorzystnego efektu pamięci. Takie rozwiązanie charakteryzuje się najwyższą wydajnością oraz niskim stopniem samo-rozładowania. W przypadku rozładowania akumulatorów użytkownik może tymczasowo wykorzystać baterie alkaliczne poprzez dołączony dodatkowy zasobnik baterii alkalicznych. Akumulatory ładowane są poza instrumentem. Podłączenie ładowarki bezpośrednio do przyrządu umożliwia ciągłą pracę z sieci.

Cechy szczególne:

Nowoczesny zielony laser krzyżowy, ścienno-podłogowy o najwyższej precyzji i rozbudowanych możliwościach:

- Zielone diody laserowe, precyzyjne i wyraźne - linia poziomu 360° i dwie linie pionu 130° widoczne na ścianach, podłodze oraz suficie.

- Projekcja kątów prostych na podłodze wspierających precyzyjne układanie płytek.

- Instalacja i kontrola prawidłowej wysokości podłogi.

- Monitorowanie i korekta wysokości przy użyciu mini-znaczników z podziałką.

- Sprawdzanie poziomu, odchyłek od płaszczyzny oraz równoległości ścian i podłóg.

- 8 mm - minimalna odległość lasera od podłogi.

- Zintegrowana metalowa podstawa do bezpośredniego ustawiania na podłożu.

- Ekstremalnie jaskrawa zielona wiązka laserowa o maksymalnej widoczności.

- Samopoziomujący – błyskawiczne przygotowanie do pracy bez konieczności ręcznego poziomowania.

- Pięć krzyży laserowych – pozwalają wyznaczać poziomy, piony oraz kąty proste.

- Funkcja pionownika - krzyżujące się linie pionowe umożliwiają przenoszenie punktów z podłogi na sufit.

- Możliwość pracy w trybie manualnym – wyznaczanie skosów.

- Współpracuje z opcjonalnymi detektorami FR 75, FR 55 i FR 55M zwiększającymi zasięg i ułatwiającymi lokalizację wiązki lasera na dużej odległości we wnętrzach i w terenie.

- Alarm o niespoziomowaniu – sygnalizacja optyczna i akustyczna wychylenia przyrządu poza zakres samoregulacji eliminuje powstawanie błędów.

- Górne i dolne mocowanie do statywu poprzez gwint w rozmiarze 1/4" (od dołu przy użyciu adaptera).

- Wielofunkcyjny odłączany uchwyt z regulacją wysokości – do montażu urządzenia na ścianach, profilach stalowych, grzejnikach (magnetycznie), rurach, słupach, belkach (paskiem) i statywie 5/8" i 1/4''.

- Praca w każdych warunkach – dzięki uszczelnionej obudowie zgodnie z normą IP 54.

- Praca w ujemnych temperaturach – przyrząd przystosowany do całorocznej pracy.

- Zasilanie Li-Ion (litowo jonowe) – efektywna i ciągła praca, brak efektu pamięci, akumulator nie rozładowuje się samoczynnie.

- Alternatywne źródło zasilania w postaci zasobnika na baterie alkaliczne.

- Możliwość aktywacji każdej linii z osobna.

- Zabezpieczenie transportowe – mechaniczna blokada kompensatora chroni wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniem.

Dane techniczne:

- Dokładność instrumentu - ± 2 mm / 10 m

- Zakres automatyki poziomowania - ± 3°

- Zasilanie bateryjne - 4 x AA alkaliczne

- Zasilanie akumulatorowe - Li-Ion

- Czas pracy – komplet baterii - 11h

- Czas pracy – jedno ładowanie - 9h

- Klasa bezpieczeństwa lasera/długość fali - 2/515-530 nm

- Rodzaj wiązki lasera - stała/kluczowana

- Diody laserowe liczba/długość fali - 3/515-530 nm

- Średnica strefy widoczności lasera N/O* - 80 m/ 90 m

- Średnica strefy detekcji lasera - 160 m

- Manualne nastawianie spadków X, Y - tak

- Sposób mocowania instrumentu - gwint 5/8'' i 1/4'', magnes, uchwyt o regulowanej wysokości

- Zakres temperatur pracy - -10 °C – +45 °C

- Klasa szczelności obudowy - IP54

- Masa instrumentu - 0,7kg

- Wymiary transportowe instrumentu - 27x26x23 cm


W zestawie:

- Laser liniowy krzyżowy Geo4-XR GREEN

Wielofunkcyjny uchwyt magnetyczny z regulacją wysokości.

- Odłączana spodarka 20 mm z gwintem 1/4 cala.

- Mini znaczniki z podziałką – 2 szt.

- Akumulator Li-Ion.

- Inteligentna ładowarka.

- Kabel ładowania z wtyczką USB 3.0.

- Zasobnik baterii alkalicznych do zasilania zastępczego.

- Torba.

Produkty powiązane