Zielony laser krzyżowy płaszczyznowy 3x360 FLG 6X-GREEN

LK0134

Nowy produkt

Profesjonalny laser krzyżowy płaszczyznowy marki GEO-FENNEL emitujący mocne i dokładne zielone linie laserowe 3x360 stopni o dużym zasięgu. Komplet z ładowarką i akumulatorem Li-Ion.

Więcej szczegółów

1 504,07 złnetto
1 850,00 zł brutto

-117,00 zł

1 967,00 zł brutto

Więcej informacji

Laser płaszczyznowy FLG 6X-GREEN

Opis:

Zielony laser krzyżowy płaszczyznowy 3x360 FLG 6X-GREEN marki GEO-FENNEL to profesjonalny, mocny i dokładny laser krzyżowy emitujący kompletną siatkę jaskrawo-zielonych linii laserowych o dużym zasięgu 60 m (150 m z detektorem). Przyrząd jest łatwy w obsłudze i przyjazny w codziennej eksploatacji. Wydajnie i efektywnie wspiera i przyspiesza wykonywanie typowych prac wykończeniowych, remontowych i instalacyjnych. Trzy wiązki laserowe 360 stopni (jedna pozioma i dwie pionowe) tworzą pełne obrysy we wnętrzach, obszernych pomieszczeniach a nawet rozległych budynkach z wysoką dokładnością 0,2 mm/m. Stosowane przez GEO-FENNEL diody laserowe wysokiej klasy oferują ponadstandardowy zasięg, widzialność oraz żywotność na lata. Osobne załączanie linii pozwala oszczędzać energię, dzięki wykorzystaniu jedynie tych linii, które są aktualnie potrzebne.

W pełni automatyczny samopoziomujący kompensator błyskawicznie po włączeniu lasera ustawia prawidłowy poziom i pion. Dokładność lasera jest gwarantowana renomą i wieloletnim doświadczeniem niemieckiej marki GEO-FENNEL. Indywidualny certyfikat dokładności dołączony do lasera, umożliwia rozpoczęcie pomiarów bezpośrednio po otwarciu firmowego opakowania. Wydajny akumulator litowo-jonowy zapewnia wiele godzin pracy w warunkach placu budowy, a w przypadku ich rozładowania możliwość zachowania ciągłości pracy poprzez kabel ładowania z wyjściem USB i ładowarkę. Wersja wyposażenia w torbie transportowej z kompletem akcesoriów zasilających oraz uchwytem magnetycznym.

Trzy linie dookólne 360 stopni tworzą obrys pomieszczenia przyspieszający realizację wszelkich zadań budowlanych i wykończeniowych łącznie z zastosowaniem trybu manualnego do wyznaczania skosów. Możliwość współpracy z detektorem znacznie zwiększa zakres wykorzystania lasera, pozwalając na wyjście poza budynek i pracę w terenie na dużej odległości wynoszącej nawet do 150 m.

Przyrządy pomiarowe GEO-FENNEL od ponad trzydziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach. Laser liniowy krzyżowy FLG 6X-GREEN jest objęty 24 miesięczną gwarancją (36 miesięcy po rejestracji). Każdy egzemplarz przed wysyłką do sklepu przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Jest gotowy do pracy natychmiast po otwarciu firmowego opakowania.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przyrządów GEO-FENNEL są wykonywane w centralnym serwisie dystrybutora. Nasi specjaliści są w stanie przywrócić każdemu przyrządowi pierwotną dokładność, funkcjonalność i niezawodność.

Właściwości:

Zielony laser krzyżowy płaszczyznowy 3x360 FLG 6X-GREEN to w pełni profesjonalny, uniwersalny przyrząd przystosowany do pracy ciągłej w trudnych warunkach, w szerokim zakresie temperatur dodatnich oraz ujemnych. Solidna obudowa z wytrzymałego tworzywa i gumy trwale zabezpiecza przyrząd zgodnie z normą IP 54. Wydajne diody laserowe wysokiej klasy gwarantują bardzo dobrą widoczność linii nawet w mocno nasłonecznionych wnętrzach. Zestaw wyposażony w ładowarkę i akumulator litowo-jonowy, uchwyt magnetyczny oraz torbę.

Zielona wiązka laserowa wysokiej klasy jest bardzo dobrze widoczna nawet w przestronnych wnętrzach. Jaskrawy zielony kolor wyróżnia się z tła bez względu na rodzaj powierzchni, na którą pada. Duża ilość światła słonecznego wpadająca do pomieszczenia nie sprawia kłopotów w lokalizacji wiązki laserowej na znacznej odległości. Siatka precyzyjnych linii i kątów prostych pomaga podczas wielu czynności realizacyjnych, remontowych, montażowych i kontrolnych.

Dzięki liniom obiegającym dookoła całe pomieszczenie można łatwo i szybko znaleźć optymalne miejsce i rozstawić laser. Wykorzystanie wszystkich linii daje niezrównany komfort podczas realizacji całej gamy prac remontowych i wykończeniowych. W celu oszczędności energii i wydłużenia czasu pracy urządzenia, linie można aktywować z osobna.

FLG 6X-GREEN jest łatwy w obsłudze i przyjazny w codziennym użytkowaniu. Klawiatura złożona z kilku czytelnie rozplanowanych przycisków oferuje intuicyjny dostęp do najważniejszych funkcji lasera. Blokada kompensatora zintegrowana z głównym włącznikiem zabezpiecza przyrząd na czas transportu i przechowywania.

Laser krzyżowy FLG 6X-GREEN pracuje z bardzo wysoką dokładnością ±2mm/10 m na dystansie ponad 60 m. Wykorzystanie opcjonalnego detektora może zwiększyć zasięg do imponujących 150 m. Wzmocnione osłony głowic laserowych z tworzywa sztucznego oraz płytki z krystalicznie przeźroczystego szkła zapewniają wysoką wytrzymałość, wydajność i długi okres użytkowania.

FLG 6X-GREEN jest w pełni kompatybilny z gamą profesjonalnych akcesoriów. Głowica laserowa została wyposażona w dwa metalowe gwinty w rozmiarze ¼" i ⅝", co pozwala na swobodne dopasowanie statywu typu foto, geodezyjnego lub montaż na uchwycie ściennym.

Laser jest wyposażony w najnowocześniejszy system zasilania litowo-jonowego, który zapewnia 100% mocy dostępnej aż do całkowitego rozładowania i jest pozbawiony niekorzystnego efektu pamięci. Takie rozwiązanie charakteryzuje się najwyższą wydajnością oraz niskim stopniem samo-rozładowania. W przypadku rozładowania akumulatora kontynuowanie pracy jest możliwe bezpośrednio poprzez dołączony kabel ładowania USB i ładowarkę.

Cechy szczególne:

- Profesjonalny zielony laser płaszczyznowy 3x360 wykonany z wysokiej klasy komponentów mechanicznych i elektronicznych.

- Produkty marki GEO-FENNEL cechuje wysoka jakość wykonania, co przekłada się na wydłużony okres użytkowania nawet przy długotrwałej i intensywnej eksploatacji.

- Bardzo wysoka precyzja pomiaru 0.2 mm/m w rzeczywistych warunkach placu budowy.

- Bardzo duży zasięg do 60 m, do 150 m z detektorem (średnica).

- Indywidualny certyfikat dokładności, wystawiany na podstawie badania w laboratorium przed wysyłką przyrządu do nabywcy, umożliwia rozpoczęcie pomiarów bezpośrednio po otwarciu opakowania.

- Kompleksowa opieka serwisowa (gwarancyjna i pogwarancyjna) dzięki pakietowi dodatkowych profitów specjalnych po rejestracji, obejmujących m. in. przedłużoną gwarancję oraz bezpłatne przeglądy techniczne.

- Trzy wiązki lasera 360° – precyzyjne i wyraźne - linia poziomu i dwie linie pionu widoczne jednocześnie na wszystkich ścianach, podłodze oraz suficie.

- Osobne aktywowanie linii to znaczna oszczędność energii, dzięki wykorzystaniu jedynie tych linii które są aktualnie potrzebne.

- Jaskrawa zielona wiązka laserowa o podwyższonej widoczności.

- Samopoziomujący – błyskawiczne przygotowanie do pracy bez konieczności ręcznego poziomowania.

- Sześć krzyży laserowych ustawionych pod kątem prostym – pozwalają wyznaczać poziomy, piony oraz kąty proste.

- Funkcja pionownika - krzyżujące się linie pionowe umożliwiają przenoszenie punktów z podłogi na sufit.

- Możliwość pracy w trybie manualnym – wyznaczanie skosów.

- Współpracuje z opcjonalnym detektorem FR 55M zwiększającym zasięg i ułatwiającym lokalizację wiązki lasera na dużej odległości we wnętrzach i w terenie.

- Alarm o niespoziomowaniu – sygnalizacja optyczna i akustyczna wychylenia przyrządu poza zakres samoregulacji eliminuje powstawanie błędów.

- Głowica laserowa wyposażona w dwa metalowe gwinty w rozmiarze ¼" i ⅝".

- Odłączany uchwyt magnetyczny – do montażu urządzenia na ścianach, podłogach, profilach stalowych, grzejnikach (magnetycznie), rurach, słupach, belkach (paskiem) i statywach ¼" i ⅝".

- Praca w każdych warunkach – dzięki uszczelnionej obudowie zgodnie z normą IP 54.

- Praca w ujemnych temperaturach – przyrząd przystosowany do całorocznej pracy.

- Zasilanie Li-Ion (litowo jonowe) – efektywna i ciągła praca, brak efektu pamięci, akumulator nie rozładowuje się samoczynnie.

- Zabezpieczenie transportowe – mechaniczna blokada kompensatora chroni wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniem.

Dane techniczne:

- Dokładność instrumentu - ± 2 mm / 10 m

Zakres automatyki poziomowania - ± 3°

Zasilanie akumulatorowe - Li-Ion

Czas pracy – jedno ładowanie - 12h

Klasa bezpieczeństwa lasera/długość fali - 2/515-530 nm

Rodzaj wiązki lasera - stała/kluczowana

Diody laserowe liczba/długość fali - 3/515-530 nm

Średnica strefy widoczności lasera N/O* - 60 m/ 70 m

Średnica strefy detekcji lasera - 150 m

Manualne nastawianie spadków X, Y - tak

Sposób mocowania instrumentu - gwint 5/8'' i 1/4''

Zakres temperatur pracy - -10 °C – +45 °C

Klasa szczelności obudowy - IP 54

Masa instrumentu - 0,76 kg 

Wymiary transportowe instrumentu - 13 x 14 x 18 cm

W zestawie:

- Zielony laser krzyżowy płaszczyznowy 3x360 FLG 6X-GREEN.

- Uchwyt magnetyczny.

- Akumulator Li-Ion.

- Ładowarka sieciowa.

- Kabel ładowania z wtyczką USB 3.0.

- Indywidualny certyfikat dokładności.

- Instrukcja obsługi w języku polskim.

- Torba.

- Dowód zakupu paragon lub faktura VAT