Taśma pomiarowa BMI WEISSLACK ERGOLINE 50 m CM/BF

TK0046

Nowy produkt

Wykonana zgodnie z normą UE taśma niemieckiej marki BMI. Wstęga długości 50 m ze stali węglowej z końcówką FlexTop na technicznie doskonałym ergonomicznym zwijaku z łożyskami kulkowymi.

Więcej szczegółów

314,63 złnetto
387,00 zł brutto

Więcej informacji

WEISSLACK to profesjonalna taśma pomiarowa BMI do codziennego użytku, doskonała do pomiarów budowlanych i geodezyjnych. Została wykonana zgodnie z najwyższymi standardami jakości z hartowanej, sprężystej stali węglowej C75. Taśma o długości 50 m z końcówką FlexTop na zwijaku ERGOLINE.

Taśma WEISSLACK jest pokryta warstwą fosforanową dla ochrony przed korozją, a także białą żywicą syntetyczną utwardzaną piecowo i lakierem piecowym dla ochrony przed ścieraniem.

Zwijak ERGOLINE został dostosowany do anatomicznej budowy dłoni tak aby maksymalnie odciążyć staw nadgarstka podczas pracy. Posiada wytrzymałe łożyska kulkowe, aluminiową ramkę zwijaka oraz rączkę zabezpieczoną przed wyślizgnięciem się z ręki.

Taśma spełnia normy dokładności Unii Europejskiej.

Wersja z podziałem cm oraz zerem od początku taśmy.

BMI (Bayerishe Mass Industrie) to niemiecka firma o ponad 80-letniej tradycji, ulokowana w Bawarii. Filozofia „made in germany” gwarantuje jednakowe, wiarygodne wyniki pomiarów i wydłużony okres użytkowania. Wytrzymałe i dokładne przyrządy pomiarowe są używane na co dzień przez profesjonalistów na wszystkich kontynentach.

WEISSLACK to taśma z hartowanej, sprężystej stali węglowej C75. Pokrywana warstwą fosforanową i białą żywicą utwardzaną piecowo. Idealna do pomiarów geodezyjnych i budowlanych w normalnych warunkach terenowych oraz we wnętrzach.

Ergonomiczny uchwyt typu pistoletowego ERGOLINE został ukształtowany w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć staw nadgarstka. Jest dobrze dopasowany do dłoni i daje pewny chwyt. Opatentowane guzki pokrywające uchwyt są wykonane z miękkiej gumy dzięki czemu zapobiegają wyślizgnięciu się zwijaka nawet, gdy jest mokry.

Opatentowane łożyskowanie mechanizmu korbowego z zastosowaniem odpornych na ścieranie osłoniętych łożysk kulkowych, które zapewniają najwyższą, długotrwałą łatwość zwijania. Duża korba znacznie przyspiesza zwijanie taśmy. Dzięki opatentowanemu systemowi mocowania może być przełożona na drugą stronę w kilka sekund. Korba posiada pozycję parkingową do transportu.

Prowadzenie taśmy między dwoma plastikowymi szynami zapewnia jej optymalny tor przesuwu. Ergonomiczny uchwyt pistoletowy posiada nacięcia czyniące chwyt bardziej pewnym.

Opatentowane zabezpieczenie FLEX-TOP chroni początek taśmy przed uszkodzeniem. Duże solidne ucho dla wygodnego trzymania początku taśmy. Na czas transportu ucho unieruchamiane jest w pozycji parkingowej na specjalnym występie w kształcie odwróconej litery T.

Profesjonalna taśma pomiarowa zgodna z normami UE na ergonomicznym zwijaku najwyższej klasy, skonstruowana we współpracy z kadrą naukową niemieckich uniwersytetów technicznych:

- Profesjonalna taśma z hartowanej stali sprężystej pokrytej warstwą fosforanową i białą żywicą utwardzaną piecowo.

- Dobrze zabezpieczona przed korozją i ścieraniem.

- Końcówka FlexTop chroniąca początek taśmy.

- Duże i solidne ucho ułatwiające trzymanie i rozwijanie.

- Zwijak ERGOLINE - ergonomiczna budowa zgodna z medycyną pracy, mechaniczne łożyska kulkowe, guzki antypoślizgowe, przekładana korba dla leworęcznych, pozycja parkingowa.

- Podziałka centymetrowa.

- Zero na początku.

- Długość taśmy 50 m.

Dane techniczne:

Taśma pomiarowa BMI WEISSLACK ERGOLINE 50 m CM/BF

- Długość nadrukowanej podziałki - 50 m

- Klasa dokładności - 2

- Podziałka front/tył - cm/-

- Materiał zwijaka - tworzywo ABS + aluminium + guma

- Położenie zera - na krawędzi czołowej wstęgi taśmy

- Wstęga taśmy - stal

- Szerokość wstęgi - 13 mm

- Zabezpieczenie przed ścieraniem  - lakier piecowy

- Mechanizm zwijania - bęben + korba + łożyska kulkowe

- Typ widełek/zwijaka - typ V, wielkość III

- Końcówka taśmy - ucho, zabezpieczenie FLEXTOP

- Metoda zwijania - obrót korbą

- Masa przymiaru - 1212 g