Taśma pomiarowa BMI PONTARIT ERGOLINE 30 m MM/AF

TK0053

Nowy produkt

Taśma niemieckiej firmy BMI niewrażliwa na pracę w wodzie i błocie. Niełamliwa i odporna na korozję wstęga długości 30 m z końcówką FlexTop na ergonomicznym zwijaku z łożyskami kulkowymi.

Więcej szczegółów

317,89 złnetto
391,00 zł brutto

Więcej informacji

PONTARIT to taśma miernicza BMI produkowana według najwyższych standardów jakości, niewrażliwa na opady atmosferyczne, pracę w wodzie i błocie. Idealna do pomiarów wśród różnorodnych przeszkód terenowych. Taśma o długości 30 m z końcówką Flex-Top na ergonomicznym zwijaku ERGOLINE.

Sprężysta taśma nierdzewna PONTARIT jest wykonana z walcowanej stali chromowoniklowej z matową trawioną powierzchnią oraz lakierem piecowym dla ochrony przed ścieraniem.

Zwijak ERGOLINE został dostosowany do anatomicznej budowy dłoni tak aby maksymalnie odciążyć staw nadgarstka podczas pracy. Posiada wytrzymałe łożyska kulkowe, aluminiową ramkę zwijaka oraz rączkę zabezpieczoną przed wyślizgnięciem się z ręki.

Taśma spełnia normy dokładności Unii Europejskiej.

Wersja z podziałem mm oraz przesuniętym zerem ca. 10 cm.

BMI (Bayerishe Mass Industrie) to niemiecka firma o ponad 80-letniej tradycji, ulokowana w Bawarii. Filozofia „made in germany” gwarantuje jednakowe, wiarygodne wyniki pomiarów i wydłużony okres użytkowania. Wytrzymałe i dokładne przyrządy pomiarowe są używane na co dzień przez profesjonalistów na wszystkich kontynentach.

Taśma PONTARIT wykonana z walcowanej na zimno stali chromowo-niklowej jest niełamliwa i całkowicie odporna na korozję. Niewrażliwa na opady atmosferyczne, pracę w wodzie i błocie.

Ergonomiczny uchwyt typu pistoletowego ERGOLINE został ukształtowany w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć staw nadgarstka. Jest dobrze dopasowany do dłoni i daje pewny chwyt. Opatentowane guzki pokrywające uchwyt są wykonane z miękkiej gumy dzięki czemu zapobiegają wyślizgnięciu się zwijaka nawet, gdy jest mokry.

Opatentowane łożyskowanie mechanizmu korbowego z zastosowaniem odpornych na ścieranie osłoniętych łożysk kulkowych, które zapewniają najwyższą, długotrwałą łatwość zwijania. Duża korba znacznie przyspiesza zwijanie taśmy. Dzięki opatentowanemu systemowi mocowania może być przełożona na drugą stronę w kilka sekund. Korba posiada pozycję parkingową do transportu.

Prowadzenie taśmy między dwoma plastikowymi szynami zapewnia jej optymalny tor przesuwu. Ergonomiczny uchwyt pistoletowy posiada nacięcia czyniące chwyt bardziej pewnym.

Opatentowane zabezpieczenie FLEX-TOP chroni początek taśmy przed uszkodzeniem. Duże solidne ucho dla wygodnego trzymania początku taśmy. Na czas transportu ucho unieruchamiane jest w pozycji parkingowej na specjalnym występie w kształcie odwróconej litery T.

Profesjonalna taśma pomiarowa zgodna z normami UE na ergonomicznym zwijaku najwyższej klasy, skonstruowana we współpracy z kadrą naukową niemieckich uniwersytetów technicznych:

- Profesjonalna taśma do pracy w trudnych warunkach, wykonana z walcowanej na zimno stali chromowo-niklowej.

- Niełamliwa i całkowicie odporna na korozję.

- Niewrażliwa na opady atmosferyczne - do pracy w wodzie i błocie.

- Końcówka FlexTop chroniąca początek taśmy.

- Duże i solidne ucho ułatwiające trzymanie i rozwijanie.

- Zwijak ERGOLINE - ergonomiczna budowa zgodna z medycyną pracy, mechaniczne łożyska kulkowe, guzki antypoślizgowe, przekładana - korba dla leworęcznych, pozycja parkingowa.

- Podziałka milimetrowa.

- Zero przesunięte.

- Długość taśmy 30 m.

Dane techniczne:

Taśma pomiarowa BMI PONTARIT ERGOLINE 30 m MM/AF

- Długość nadrukowanej podziałki - 30 m

- Klasa dokładności - 2

- Podziałka front/tył - mm/-

- Materiał zwijaka - Aluminium + tworzywo ABS + guma

- Położenie zera - na rozbiegówce

- Wstęga taśmy - stal nierdzewna, niełamliwa

- Szerokość wstęgi - 13 mm

- Zabezpieczenie przed ścieraniem - lakier piecowy

- Mechanizm zwijania - bęben + korba + łożyska kulkowe

- Typ widełek/zwijaka - aluminium typ V wielkość III

- Końcówka taśmy - ucho, zabezpieczenie FLEXTOP

- Metoda zwijania - obrót korbą

- Masa przymiaru - 998 g