Geo Fennel Teodolit elektroniczny FET 220

TE0007

Nowy produkt

Profesjonalny budowlany teodolit elektroniczny serii Profiline niemieckiej marki GEO-FENNEL przystosowany do pracy w trudnych warunkach terenowych z wysoką dokładnością.

Więcej szczegółów

4 494,31 złnetto
5 528,00 zł brutto

Więcej informacji

Teodolit elektroniczny GEO - FENNEL FET 220

Opis:

Teodolit elektroniczny GEO - FENNEL FET 220 to łatwy w obsłudze i prosty w przygotowaniu stanowisku pracy markowy cyfrowy teodolit budowlany zaprojektowany i wykonany według najwyższych standardów jakości. Technologicznie zaawansowany przyrząd umożliwia dokładne wyznaczanie geometrii konstrukcji oraz pomiar kątów poziomych i pionowych.

Teodolit elektroniczny FET 220 wykorzystuje system odczytu bezpośredniego kątów. Jest pomocny w pracach pomiarowych i montażowych, wytyczeniach, budowach hal i wind, montażu słupów i dźwigarów, podpór stalowych i betonowych, posadowienia kondygnacji, przenoszenia osi w górę i w dół.

Przyrządy pomiarowe GEO-FENNEL od ponad dwudziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach. Teodolit elektroniczny FET 220 jest objęty 24 miesięczną gwarancją (36 miesięcy po rejestracji). Każdy egzemplarz przed wysyłką do sklepu przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Jest gotowy do pracy natychmiast po otwarciu firmowego opakowania.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przyrządów GEO-FENNEL wykonywane są w centralnym serwisie dystrybutora. Nasi specjaliści są w stanie przywrócić każdemu przyrządowi pierwotną dokładność, funkcjonalność i niezawodność.

Właściwości:

- Teodolit elektroniczny FET 220 to profesjonalny teodolit do pomiaru kątów poziomych i pionowych. Instrument jest wyposażony w wyraźny ekran LCD, na którym użytkownik kontroluje aktualny stan instrumentu oraz może odczytać wyniki pomiarów kątów.

- Teodolit cyfrowy FET 220 to przyrząd przygotowany z myślą o profesjonalistach, którzy niejednokrotnie pracują w trudnych warunkach pogodowych. Przyrząd jest przystosowany do całorocznej pracy ciągłej w otwartym terenie również w ujemnych temperaturach.

- Luneta o trzydziestokrotnym powiększeniu wykonana według najwyższych standardów jakości umożliwia pomiary obiektów z najkrótszą celową 1,5 m. Funkcjonalna klawiatura oferuje łatwy dostęp do wszystkich funkcji instrumentu.

- Teodolit elektroniczny FET 220 został wyposażony w koło poziome z funkcją HOLD, ustawianiem zera w dowolnym miejscu oraz odczytem zgodnym i odwrotnym do ruchu wskazówek zegara.

- Cyfrowy teodolit FET 220 umożliwia wybór jednostek pomiaru w gradach, stopniach i procentach. Instrument jest zasilany wydajnymi ogniwami NiMH zapewniającymi możliwość aż do 18 godzin efektywnej pracy na jednym ładowaniu.

- Przygotowanie stanowiska pracy teodolitu odbywa się szybko i bez kłopotu. Standardowy gwint 5/8” umożliwia zamocowanie na większości typowych statywów geodezyjnych i budowlanych. Wysoką dokładność i komfort pracy można osiągnąć dzięki zastosowaniu profesjonalnych statywów, które zapewnią stabilne osadzenie na każdym gruncie i podłożu (np. Statyw drewniany FS 24, Statyw aluminiowy FS 20) .

- Teodolit elektroniczny FET 220 jest dostarczany w pełnym komplecie fabrycznym z akumulatorami i ładowarką, dodatkowym zasobnikiem baterii alkalicznych oraz pojemnikiem transportowym.

Profesjonalny teodolit elektroniczny do całorocznej pracy ciągłej w szerokim zakresie dodatnich i ujemnych temperatur:

- Zaawansowany technologicznie teodolit elektroniczny z optyką najwyższej jakości do pomiaru kątów i wyznaczania położenia elementów w budownictwie.

- Wysoka dokładność pomiarów w rzeczywistych warunkach placu budowy.

- Wzmocniona konstrukcja przystosowana do pracy w trudnych warunkach terenowych.

- Łatwa obsługa za pomocą czytelnej klawiatury.

- Pion laserowy do ustawienia instrumentu dokładnie nad punktem.

- System bezpośredniego odczytu kątów.

- Wyraźny wyświetlacz LCD.

- Koło poziome z funkcją HOLD, ustawianiem zera w dowolnym miejscu oraz odczytem zgodnym i odwrotnym do ruchu wskazówek zegara

- Wybór jednostek miary w gradach, stopniach i procentach.

- Zasilany wydajnymi akumulatorami.

- W komplecie dodatkowy zasobnik na baterie alkaliczne.

Dane techniczne:

- Powiększenie lunety - 30x

- Średnica obiektywu - 45mm

- Najkrótsza celowa - 1,5m 

- Libella sferyczna - 8‘/2 mm

- Libella rurkowa - 30“/2 mm

- System odczytowy kątów - bezpośredni

- Dokładność pomiaru kątów - 60cc (20“)

- Najmniejsza działka - 30cc (10“)

- Jednostki miar - 400g / 360°

- Pion laserowy (centrownik) - klasa bezp. / długość fali - 2/635nm

Pion laserowy (centrownik) – dokładność - ±1 mm/1,5 m

Pion laserowy (centrownik) – średnica plamki - 2 mm/1,5 m

- Czas pracy (jedno ładowanie) - 18 h NiMH

Typ spodarki - Wild/zdejmowana

Zakres temperatur pracy - -20°C do +50°C

Klasa szczelności obudowy - IP 54

Masa instrumentu - 4,2 kg

W zestawie:

- Teodolit elektroniczny FET 220.

- Ładowarka akumulatorów zasilania zasadniczego.

- Akumulatory (w instrumencie).

- Zasobnik baterii alkalicznych do zasilania zastępczego.

- Pojemnik transportowy.

- Dowód zakupu Paragon lub Faktura VAT