Zestaw sterowania maszyn NIVEL SYSTEM NL740R DIGITAL + statyw korbowy SJJ32 + łata laserowa LS24 + czujnik MC-1D

SM0058

Nowy produkt

- Nowoczesność i wszechstronność – poziomy, piony, spadki, daleki zasięg 700m

- Automatyzacja procesu niwelacji – funkcja autowpasowania, cyfrowa niwelacja

- Wysoka precyzja pomiarów - rzędu 0,72mm/10m

- Komfort pracy – czerwona wiązka lasera, czytelne MENU, sterowanie pilotem

- Bezpieczne użytkowanie - na lata, pewna, sprawdzona konstrukcja (IP65)

Więcej szczegółów

9 389,43 złnetto
11 549,00 zł brutto

-492,00 zł

12 041,00 zł brutto

Więcej informacji

Zestaw sterowania maszyn:

Niwelator laserowy Nivel System NL740R z czujnikiem autowpasowania + Statyw korbowy Nivel System SJJ32 + Łata laserowa Nivel System LS24 + Czujnik z powtarzaczem Nivel System MC-1D

Nivel System NL740R DIGITAL niwelator laserowy z czujnikiem milimetrowym

Opis:

Niwelator obrotowy Nivel System NL740R DIGITAL to wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie do realizacji prac budowlanych. Dedykowany jest do prac na otwartych przestrzeniach jak i wewnątrz pomieszczeń. Ten model został wyposażony czerwoną wiązką laserową. Niwelator wyznacza płaszczyznę poziomą (z możliwością pochylenia cyfrowo w 2 osiach), pionową, a zastosowany pionownik laserowy określa pion lub kąty proste. Sprzęt został wyposażony w system automatycznego wpasowania wiązki laserowej. Dzięki tej funkcji w łatwy sposób można ustawić spadki (prace poziome) czy wyszukać kierunek (prace pionowe). Niwelator dobrze się sprawdza na dużych odległościach robót (zasięg 700m), w trudnych warunkach terenowych - szybko się poziomuje, jest odporny na drgania terenu. NL740R DIGITAL oferowany jest z czujnikiem cyfrowym, na którym odczytuje się różnice wysokości w milimetrach. W znacznym stopni ułatwia i przyspiesza pomiary. 

- Wszystko widać gołym okiem - czerwony kolor lasera jest na tyle intensywny, że zrzutowana na płaszczyznę wiązka jest dobrze widzialna nawet z odległości kilkudziesięciu metrów od stanowiska

- Daleki zasięg - możliwość pracy na otwartej przestrzeni w odległości 700m (średnica pracy lasera)

- Wydajna niwelacja - możliwa dzięki funkcji automatycznego wpasowania i wyszukania spadku, cyfrowy czujnik laserowy z numerycznym wyznaczaniem różnicy wysokości (czujnik laserowy, cyfrowy) w znacznym stopniu usprawnia niwelację i podnosi jej dokładność (nie trzeba odczytywać wartości z łaty, wartość ta prezentowana jest na wyświetlaczu czujnika)

- Praca z płaszczyzną pochyloną – wiązka lasera może być pochylana w sposób cyfrowy w jednym lub dwóch kierunkach w zakresie ±10%, wyznaczanie spadków w terenie wykonywane jest cyfrowo i bez konieczności przeliczania wysokości poszczególnych stanowisk

- Laser w każdą stronę – głowica emitująca płaszczyznę laserową w poziomie wyznacza dodatkowo laser liniowy, co ułatwia definiować płaszczyznę pod kątem prostym względem wyznaczonej linii

- Szybkie samopoziomowanie – kompensator szybko i precyzyjnie poziomuje instrument, a alarm „poruszenia” niwelatora eliminuje wykonywanie błędnych pomiarów przy nieumyślnym potrąceniu czy rozpoziomowaniu

- Jednoosobowa obsługa – do obsługi niwelatora i wyznaczania wysokości wystarczy tylko jedna osoba

- Zdalne sterowanie – parametry lasera można zmieniać za pomocą dostarczanego w standardowej konfiguracji pilota radiowego (zasięg 100m)

- Wydajne zasilanie – akumulator Li-ion (5000mAh), możliwość ładowania w czasie pracy

- Bogaty pakiet standardowy – niwelator wyposażony jest w praktyczne akcesoria wspierających prace (czujnik laserowy DIGITAL, uchwyt na łatę laserową, pilot, akumulatory, ładowarka, tarczka laserowa, kufer transportowy)

- Praca w każdych warunkach – pancerna, wzmocniona metalowym korpusem obudowa, metalowa osłona głowicy laserowej, gumowe narożniki amortyzują i chronią laser przed uszkodzeniami wskutek uderzeń i wstrząsów, sprzęt odporny na działanie kurzu i wody (IP65)

Łatwe i szybkie pomiary 

Niwelator NL740R DIGITAL posiada funkcję autopoziomowania, po włączeniu sprzęt sam się poziomuje i natychmiast jest gotowy do pracy. Generowana wiązka laserowa jest widzialna, wyświetlona ścianie tworzy linię referencyjną dla prac poziomych lub pionowych. Podczas pracy z czujnikiem i łatą laserową uzyskujemy dokładny zestaw niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo. Cyfrowe wskazania różnicy wysokości na wyświetlaczu (czujnik laserowy, cyfrowy) znacznie skracają proces niwelacji. Funkcja skanowania umożliwia zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie, w ten sposób uzyskujemy referencyjną linię lasera jedynie tam, gdzie przeprowadzamy prace.

Uniwersalne zastosowanie

Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą, jak i pionową. Płaszczyzna może być pochylana cyfrowo (z panelu starowania lub pilota) w jednym lub dwóch kierunkach. Dzięki tej funkcji laser może być stosowany przy pracach tj.: wylewanie posadzek, niwelacja, przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko, czy drogę zapewniając odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta zapewnia dokładne wpasowanie się lasera przy pracach prostopadłych, podczas przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry jednocześnie). W przypadku prac na zewnątrz i przy dużych zasięgach stosowany jest czujnik laserowy zapewniający możliwość odbioru sygnału w zakresie 700 m (średnica pracy). Różne prędkości obrotów głowicy sprawiają, że sprzęt znajduje zastosowanie przy pracach instalacyjnych wewnątrz budynku, jak i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe prędkości (800 obr/min).

Niezastąpiony na budowie

Niwelator NL740R DIGITAL został wyposażony w elektroniczny kompensator, który skutecznie eliminuje drgania oraz zapewnia precyzyjne poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym, jest dokładniejszy. Jest to istotny czynnik przy wykonywaniu pomiarów budowlanych, gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dzięki eliminacji drgań uzyskujemy pewne i dokładne pomiary. Sprzęt jest odporny na działanie kurzu i wody (IP56). Głowica rotacyjna osłonięta jest metalowym korpusem, a obudowa lasera wyposażona w gumowe osłony chroniące przed uszkodzeniami, które mogą powstać np. na skutek uderzeń.

Intuicyjna obsługa

NL740R DIGITAL został wyposażony w intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków, odbywa się cyfrowo. Funkcje automatycznego wyszukiwania za pośrednictwem czujnika z komunikacją radiową ustawi wiązkę referencyjną do założonego poziomu lub kierunku (punktu wyznaczonego przez czujnik laserowy). Funkcje lasera mogą być sterowane zarówno z pokładu instrumentu, jak i za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania (radiowa komunikacja zapewnia zasięg nawet do 100m). Laser zasilany jest wydajnym akumulatorem 5000mAh, może być też zasilany bezpośrednio z sieci. Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, z poręcznymi uchwytami – dzięki czemu laser jest łatwy w instalacji na budowie oraz przy transporcie.

Specyfikacja:

Wiązka laserowa - laser czerwony (635 nm), klasa 2

Dokładność - ±0,72 mm/10 m

Zasięg pracy - 700 m (z czujnikiem) – średnica

Pochylenie płaszczyzn - ± 10% (oś X, oś Y), cyfrowe

Funkcja autowpasowania - tak

Zakres samopoziomowania - ±5° (szybkie poziomowanie – elektroniczny sensor)

Generowane płaszczyzny - 1 x poziomo (360°), 1 x pionowo (360°)

Prędkość wirowania głowicy - zmienna, 100,300,600,800 obr./min

Skanowanie - 0-10°-45°-90°-180°

Pilot zdalnego sterowania - tak (radiowy, zasięg 100m)

Zasilanie - Akumulator Li-ion 7.4V 5000mAh

Klasa odporności - IP65

Zakres temperatury pracy - -10°C do +50°C

Wymiary - 274 x 173 x 232 mm

Waga - 2,89kg

Statyw korbowy NIVEL SYSTEM SJJ32:

- Płaska głowica statywu z łatwym montażem lasera na wysięgniku

- Mocna i wytrzymała korbka

- Stabilne, aluminiowe nogi statywu

- Blokada na śruby / zaciski

- Wygodny pasek do przenoszenia statywu na ramieniu

- Groty stopek wykonane z metalu, zapewniają wymaganą stabilność na każdym podłożu

Parametry techniczne:

- Wysokość minimalna: 1,26m

- Wysokość maksymalna: 3,20m

- Głowica statywu: talerzowa płaska

- Waga: 8,5kg

Łata laserowa Nivel System LS-24 to poręczna, wytrzymała łata do pomiarów klasycznych. Wysoka jakość wykonania zapewnia bezproblemowe długookresowe użytkowanie.

Dwuelementowa, teleskopowa konstrukcja sprawia że transport łaty po złożeniu jest bezproblemowy.

Parametry techniczne:

- Długość łaty: 2,4 m

- Waga łaty: 1 kg

- Długość łaty po złożeniu: 1,5m

Detektor na maszynę Nivel System MC-1D - laserowy system kontroli pracy maszyn budowlanych

MC-1D to system niwelacyjny, pozwalający kontrolować wysokość elementu roboczego maszyny z kabiny operatora. W ten sposób operator ma stały podgląd na jakiej wysokości znajduje się łyżka lub lemiesz maszyny względem założonej linii referencyjnej (wyznaczonej przez niwelator laserowy). Obserwując wskazania na czujniku maszynowym (lub wyświetlaczu w kabinie) operator uzyskuje informację czy może jeszcze zbierać materiał / kopać - czy jest już na założonej głębokości, eliminując w ten sposób przegłębienia, przekopania.

System składa się z czujnika laserowego, który odbiera sygnał z niwelatora laserowego i za pomocą wskaźników LED informuje operatora o bieżącej wysokość, na jakiej ma ustawić element roboczy (łyżkę, lemiesz). Informacje te, pojawią się także na odbiorniku kabinowym (RD-1MC), który spełnia funkcje wyświetlacza. Tak skonfigurowany zestaw pozwala szybko i wydajnie realizować prace ziemne, także ze spadkiem - bez konieczności wykonywania pomiarów kontrolnych.

- Uniwersalne rozwiązanie dla wielu typów maszyn (spycharki, koparki, koparko-ładowarki)

- Szybsza praca, wyższa wydajność - maszyna może zrobić więcej w tym samym czasie

- Wzrost dokładności pracy

- Oszczędność na materiale wynikająca z dokładniejszego wyrównania powierzchni

- Najłatwiejsze rozwiązanie do kontroli pracy maszyn – prosta, intuicyjna obsługa

- Prosta i szybka instalacja -  montaż / demontaż czujników z maszyny, możliwość łatwego przełożenia na inną maszynę

- Brak poprawek, brak przekopań - mniejsze ryzyko popełnienia błędu przez człowieka

- Oszczędność czasu - mniej pomiarów pośrednich, ograniczenie liczby kontroli w trakcie pracy (pracę można kontrolować na bieżąco nie wychodząc z kabiny)

- Kontrola pracy w kabinie operatora - transmisja sygnału do wyświetlacza kabinowego (MC-RD1)

Kontroluj pracę maszyny, pracuj szybciej, dokładniej i oszczędniej

Podczas wykonywania prac ziemnych maszynami pojawiają się problem związany z niwelacją. Dotychczas angażowano w ten proces dodatkowe osoby do pomiarów (czy ekipy geodezyjne). Budowy realizujące takie metody są często kosztowne, długotrwałe i wymaga specjalizacji i dużej dokładności. Czy można to zrobić prościej, dokładniej i szybciej?

Rozwiązanie pomiarowe - Nivel System MC-1D

Proces ten można zautomatyzować, uprościć i skrócić, korzystając z techniki laserowej, która ułatwia i przyspiesza prace na każdym etapie. W rozwiązaniu tym system elektroniczny lasera, dzięki czujnikowi zainstalowanemu na ramieniu koparki, może kontrolować wysokość i spadek wykopu. Praca jest dokładniejsza i szybsza. System Nivel System MC-1D to gotowy zestaw mobilny, montaż nie sprawia problemu i może być przeprowadzony przez operatora maszyny bezpośrednio przed rozpoczęciem niwelacji, a po pracy elementy można schować do walizki.

Czujnik laserowy MC-1D zamocowany jest do maszyny za pośrednictwem mocnych magnesów. Jasny i czytelny wyświetlacz diodowy (LED) na czujniku informuje operatora, czy ma w danym momencie obniżyć czy podnieść łyżkę. Ponadto MC-1D ma możliwość transmisji po przewodzie sygnału do odbiornika MC-RC1, a ten (spełniając funkcje wyświetlacza w kabinie) informuje operatora o bieżącym ustawieniu łyżki, lemiesza – jest to istotne gdy uwarunkowanie pracy uniemożliwia operatorowi obserwację czujnika MC-1D. Jeśli na niwelatorze zostanie ustawiony żądany spadek, operator może go zrealizować na podstawie wskazań czujnika, bez pomiarów, bez przeliczania i bez ryzyka błędu – a przede wszystkim znacznie szybciej.

Parametry techniczne detektora MC-1D:

- Tryb pracy: dokładny (±10mm), zgrubny (±20mm)

- Zakres odbiór wiązki: 25 cm, 360°

- Typ odbieranej wiązki: laser (czerwony)

- Mocowanie: na magnesy

- Akumulator: 7,2V NiMh (2500mAh)

- Czas pracy: 40 godz.

- Czas ładowania: 15 godz.

- Temperatury pracy: -20ºC ~ +50ºC

- Klasa odporności: IP 54

- Wymiary: 280 x 280 x 130 mm

- Waga: 5,5 kg

W zestawie:

- Niwelator laserowy NL740R DIGITAL

- Czujnik laserowy RD500R z autowpasowaniem 

- Uchwyt czujnika lasera

- Pilot sterowania

- Tarczka laserowa

- Okulary laserowe

- Akumulator Li-ion 5000 mAh

- Ładowarka

- Statyw korbowy NIVEL SYSTEM SJJ32

- Łata laserowa NIVEL SYSTEM LS24

- Czujnik z powtarzaczem NIVEL SYSTEM MC-1D

- Kufer transportowy

- Dowód zakupu

Produkty powiązane