Nowy Pirometr FIRT 550 Zobacz większe

Pirometr FIRT 550

MI0002

Nowy produkt

Łatwy w obsłudze pirometr niemieckiej marki GEO-FENNEL do wszechstronnych zastosowań. Bezdotykowy pomiar temperatury do 550°C z celownikiem laserowym.

Więcej szczegółów

493,50 złnetto
607,00 zł brutto

Więcej informacji

Pirometr FIRT 550

Opis:

Mały, poręczny pirometr do wszechstronnych zastosowań, bardzo łatwy w obsłudze. Podwójny promień lasera wskazuje dokładnie średnicę pola pomiarowego. Pirometr FIRT 550 umożliwia bezdotykowy pomiar temperatury w zakresie -50°C do +550°C.

Akcesorium należy do linii profesjonalnej Profi Line renomowanej niemieckiej marki GEO-FENNEL. Zaawansowane technicznie przyrządy oferowane w korzystnych cenach przystosowane są do pracy ciągłej i zapewniają wysoką precyzję prac pomiarowych.

Oferowane przez firmę GEO-FENNEL markowe akcesoria są wykonane według najwyższych standardów jakości. Zastosowanie wysokiej klasy komponentów i podzespołów gwarantuje zachowanie płynności pracy oraz ponadstandardową dokładność.

Przyrządy pomiarowe GEO-FENNEL od ponad dwudziestu lat są z powodzeniem używane na polskich budowach. Pirometr FIRT 550 jest objęty 24 miesięczną gwarancją (36 miesięczną po rejestracji). Każdy egzemplarz przed wysyłką do sklepu przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Jest gotowy do pracy natychmiast po otwarciu firmowego opakowania.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne produktów GEO-FENNEL wykonywane są w autoryzowanych lokalnych serwisach przyrządów pomiarowych na terenie całego kraju oraz w centralnym serwisie u dystrybutora. Nasi specjaliści są w stanie przywrócić każdemu przyrządowi pierwotną dokładność, funkcjonalność i niezawodność.

Właściwości:

Pirometr do bezdotykowego pomiaru temperatury niemieckiej marki geo-FENNEL. Urządzenie wyposażone w celownik laserowy służy do pomiaru w przypadku, gdy obiekt jest niedostępny, obraca się lub porusza, znajduje się pod napięciem, jest substancją chemiczną lub jest bardzo gorący.

Urządzenie znajduje zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym, spożywczym, samochodowym, odlewniczym, drukarskim oraz budownictwie. Jego wysoką funkcjonalność docenią ponadto instalatorzy systemów ogrzewania i klimatyzacji, a także osoby dokonujące inspekcji pożarowych.

Pirometr FIRT 550 umożliwia pomiary w zakresie -50°C do +550°C. Przyrząd jest wyposażony w podwójny celownik laserowy. Wiele funkcji dodatkowych takich jak podświetlenie ekranu, czy zamrożenie wyniku ułatwiają pracę. Przyrząd jest bardo szybki i dokładny. Pojedynczy pomiar z dokładnością ±1 % trwa krócej niż 1 s.

Cechy szczególne:

Poręczny pirometr do bezdotykowego pomiaru temperatury do 550° z celownikiem laserowym i podświetlanym ekranem:

- Stosowany, gdy obiekt jest niedostępny, porusza się, jest pod napięciem, jest substancją chemiczną lub jest bardzo gorący.

- Podwójny promień lasera wskazuje dokładnie średnicę pola pomiarowego.

- Regulowana emisyjność.

- Funkcja mrożenia wyniku.

- Alarm temperatury.

Dane techniczne:

- L : D = stosunek odl. (L) do średnicy pola pom. (D) - 12:1

- Zakres pomiarowy - -50 °C – +550 °C

Średnica pola pomiarowego - 80 mm/1000 mm

- Emisyjność - regulowana 0,1 – 1,0

Celownik laserowy - TAK dwupunktowy

Automatyczne zatrzymanie wyniku - tak

Podświetlenie wyświetlacza - tak

Temperatura min./maks. - tak

Alarm (minimum/maksimum) - tak

Zasilanie - bateria 9 V

Czas pomiaru - < 1 sek.

Rozdzielczość temperatury - 0,1 °C

Dokładność pomiaru temperatury - ± 1 %

Klasa bezpieczeństwa lasera - 2

Masa pirometru - 0,178 kg

Wymiary pirometru - 146 x 104 x 43 mm

Zawartość opakowania:

- Pirometr FIRT 550

- Baterie

- Torba